484 840 000

Návod na nastavení routerů - změna vysílací frekvence

Nastavení frekvence vysílání u routeru Mikrotik RB951/RB751

Základní konfigurace námi dodaného routeru zahrnuje nastavení vysílací frekvence na frekvenčním kanálu, který byl v době instalace nejvhodnější, nebo v případě osobního odběru routeru na naší provozovně je přednastaven náhodný frekvenční kanál (1-11).
V závislosti na koncentraci okolních bezdrátových sítí se ovšem v průběhu používání Vaší bezdrátové sítě může vyskytnout rušení stávající nastavené vysílací frekvence routeru.
Projevem tohoto rušení bývá nejčastěji odpojování bezdrátových zařízení od routeru, popř. zpomalení bezdrátového připojení (Internetu), a to buď náhodně, nebo v určitou denní dobu, kdy je zvýšené okolní vysílání jiných routerů, nebo bezdrátových zařízení.
V tomto případě je nutné manuální přenastavení frekvence, na které je nyní vysílaná Vaše bezdrátová síť.

 

UPOZORNENÍ: Bezdrátové sítě routerů jsou provozovány v nelicencovaných frekvenčních pásmech. Použití technologie v těchto pásmech podléhá v České Republice Všeobecnému oprávnění ČTÚ č. VO-R/12/09.2010-12.

 


Jak postupovat, pokud Vám nejde otevřít soubor pdf?

Zkontrolujte, zda máte ve svém počítači nainstalovaný prohlížeč PDF souborů, jako například Adobe Acrobat Reader, Foxit PDF Reader anebo podobný. Pokud ne, stáhněte si jej a nainstalujte klepnutím na následující tlačítko.


Soubory ke stažení

Zákaznický servis

Neváhejte a volejte:

484 840 000
772 720 000