484 840 000

Nastavení SMTP serveru u poštovního klienta - Thunderbird

Tento návod je určen pro uživatele, kteří jsou připojeny se svým PC, nebo notebookem k datové síti PAMICO. Pomocí návodu provedete správné nastavení Vámi používaného poštovního klienta tak, aby z něj bylo možné odesílat emaily.

 

Spusťte program Mozilla Thunderbird.

Po spuštění dojde k automatickému otevření následujícího okna.

Pokud nechcete využít založení poštovního účtu na uvedených serverech, poštovní účet již vlastníte a chcete pouze provést jeho nastavení v prostředí programu, klikněte na „Přeskočit průvodce a použít existující e-mail“.

 

V případě, že k automatickému otevření výše uvedeného okna nedojde, klikněte v hlavním okně programu v části Vytvořit nový účet na „E-mail“.

 

Následně se Vám otevře okno Založení poštovního účtu. V nastavení vyplňte Vaše jméno, E-mail a Heslo k Vašemu e-mailovému účtu.

Po kliknutí na „Pokračovat“ dojde k spojení se serverem zřizovatele poštovní schránky, během kterého, pokud tento proces proběhne korektně, dojde k nastavení zbývajících parametrů nastavení e-mailového účtu.

 

Nyní je Váš poštovní účet nastaven a připraven pro použití v prostředí poštovního klienta Mozilla Thunderbird.

POZN:
Pokud nedojde k automatickému nastavení účtu na základě kontaktování serveru zřizovatele poštovní schránky, bude nutné zadat údaje k účtu manuálně:

V horní části tohoto okna vyplňte Vaše jméno, E-mail a Heslo k Vašemu e-mailovému účtu.

V dolní části název a typ příchozího a odchozího serveru.
Typ příchozího serveru zřizovatele Vaší e-mailové schránky je ve většině případů POP3. Název příchozího serveru je např. pro Seznam.cz: pop3.seznam.cz. Do kolonky Název serveru pro Odchozí zadejte: smtp.pamico-czech.cz

Kolonka Uživatelské jméno by měla být automaticky předvyplněna po zadání údajů v horní části okna. Pokud kolonka vyplněna není, zadejte ručně Vaše uživatelské jméno (nejčastěji část e-mailové adresy před znakem zavináče).

Po kliknutí na tlačítko „Hotovo“ by měl být Váš poštovní účet nastaven a připraven pro použití v prostředí poštovního klienta Mozilla Thunderbird.

 


Zákaznický servis

Neváhejte a volejte:

484 840 000
772 720 000